Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
vasenaroky.cz
Čtvrtek, 3. srpna 2017 (17:56) altik

Medveděv ostře odsoudil americké sankce

Ruský premiér Dmitrij Medveděv ostře odsoudil zákon o sankčních opatřeních vůči Moskvě, který podepsal prezident USA Donald Trump. Podle ministerského předsedy se tím zmařily naděje na zlepšení poměrů mezi oběma zeměmi, informovala agentura DPA.

"Vyhlídky na zlepšení našich vztahů s novou americkou administrativou je nyní konec," napsal na sociální síti Facebook ruský premiér. Podle něj Spojené státy zpřísněním protiruských sankcí zároveň prohlásili Moskvě "totální obchodní válku". Medveděv označil Trumpův postoj k této otázce za "slabošský".

"Budeme klidně pokračovat v rozvíjení své ekonomiky a sociální oblasti, budeme řešit náhradní dovozní zdroje a důležité vládní úkoly. Během uplynulých let jsme se naučili, jak na to - v podmínkách téměř uzavřených finančních trhů a strachu zahraničních investorů. Tyto sankce nemají smysl," tvrdí Medveděv.

"Trumpová administrativa prokázala úplnou bezmocnost, když podřídila své exekutivní pravomoci Kongresu tím najponižujúcejším způsobem. Americký establišment si zapsal obrovské vítězství nad Trumpem. Samotný prezident nebyl s novými sankcemi spokojený, ale daný zákon musel podepsat," vyjádřil se dále Medveděv.

Sankční opatření označil za chybné i Trump. "Přestože podporuji tvrdé kroky, které mají odradit od agresivního a destabilizujících řízení Irán, Severní Koreu a Rusko, tento zákon je velmi defektní," uvedl americký prezident. Dokument obsahuje i podmínky, které zabraňují hlavě státu v budoucnu sankce zmírnit.

Inkriminovanou legislativu minulý týden schválil Kongres takovým vysokým poměrem, že přebíjí i případné prezidentské veto, připomíná agentura Reuters. Washington touto legislativou hodlá potrestat Rusko za údajné zasahování do loňských prezidentských voleb, jakož i za anexi ukrajinského poloostrova Krym v roce 2014.

Další články

Komentáře

Zavřít reklamu