Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
vasenaroky.cz
Čtvrtek, 28. září 2017 (21:22) Jiří Šedý

Otrávil dětskou výživu. Žádá výkupné miliony eur

   Zatím neznámý pachatel otrávil některé potraviny prodávané v německých supermarketech, včetně dětské výživy. Požaduje výkupné ve výši deset milionů eur, jinak chce pokračovat i jinde v Evropě. Podle německé policie zatím nejsou hlášeny žádné případy otravy.

  Policie uvedla, že ji údajný pachatel upozornil na otrávené potraviny e-mailem. Jed se mu podařilo dostat do potravin prodávaných v supermarketech na jihu Německa už dříve v září. Teď hrozí, že pokud nedostane výkupné ve výši deset milionů eur (260 milionů korun), bude pokračovat i v dalších evropských zemích. Uvedla to agentura Reuters  odvoláním na čtvrteční vyjádření německé policie.

   "Bereme tuto hrozbu velmi vážně, ale není zatím žádný důvod k panice ani hysterii," uvedl Uwe Stuermer, zástupce policejního velitele v Kostnici. Současně upozornil spotřebitele, aby si dávali pozor, zda obaly potravinových výrobků, které nakupují, nebyly předem poškozeny.

   Podle německého deníku Bild poslal vyděrač své výhrůžky už v sobotu 16. září obchodním řetězcům Aldi, Lidl, Rossmann a DM. Tuto informaci ale policie nepotvrdila. 

   Z činu je podezírán muž kolem padesátky, kterého zaznamenala bezpečnostní kamera v jednom ze supermarketů nedaleko Kostnice. K otravě použil takzvaný etylenglykol, známý také jako fridex, tedy bezbarvou tekutou látku bez zápachu používanou při výrobě nemrznoucí kapaliny, která může být při konzumaci smrtelná. Policie uvedla, že tuto látku našla v některých výrobcích s dětskou výživou v jihoněmeckém Friedrichshafenu. 

 

Německá policie pátrá po nemluvněti s cigaretou

  Úřady jihozápadní spolkové země Bádensko-Württembersko oznámily, že zintenzivnily kontrolu prodávaných potravin, varovaly ale, že identifikace kontaminovaných výrobků nemusí být jednoduchá. "Je to složité, protože nevíme, na jaké potraviny se vyděrač zaměřil a jaké otravné látky má k dispozici," uvedl zástupce organizace zabývající se ochranou spotřebitelů. 

   Na případu nyní pracuje zvláštní vyšetřovací tým s označením Apfel (jablko), který má 220 členů. Po vyděrači se pátrá i v zahraničí. Zatím ho hledá především policie ve Švýcarsku a Rakousku, tedy ve dvojici zemí, které leží nedaleko Friedrichshafenu.

Další články

Komentáře

Zavřít reklamu