Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
vasenaroky.cz
Čtvrtek, 5. října 2017 (21:51) Jiří Šedý

Xavier si vyžádala již sedm obětí

  Sever Německa dnes zasáhla bouře Xavier, doprovázel ji silný vítr, který v nárazech dosahoval rychlosti až 120 km/h. Meteorologická služba varovala obyvatele, aby raději zůstali doma. Železniční doprava byla na mnoha místech zcela zastavena. Živel si již podle webu týdeníku Focus vyžádal sedm životů. 
Berlínští hasiči již vyhlásili výjimečný stav. Ve čtvrtek obdrželi 50 tísňových volání. V Hamburku se hasiči potýkají s vyvrácenými stromy, spadlými větvemi a přívalovým deštěm. Hasiči v téměř dvoumiliónovém městě vyzvali obyvatele, aby nevycházeli na ulici a v žádném případě se nezdržovali na nechráněných místech.

  Bouře podle meteorologů již dosáhla třetího stupně ze čtyř. Kvůli bouři provázené silným větrem a deštěm Německé dráhy dnes odpoledne na severu země zcela zastavily železniční dopravu. Zrušeny byly dálkové vlaky do Berlína. Nefunguje zde ani příměstská dráha. Stejně tak i v Dolním Sasku, Schleswig-Holsteinu a Brémách a v Hamburku.
Bouře vyvrátila stromy a poničila střechy budov. Živel, který se postupně přesouvá ze severu Německa nad Braniborsko a Berlín a dál nad Česko a Polsko si již vyžádal sedm obětí. 

Na Mont Blanku zahynuli dva čeští turisté, muž a žena

V hamburské čtvrti Horn spadl na jedoucí auto strom a o život přitom přišla jedna z žen, které ve voze jely. Nedaleko obce Neu-Karstädt ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko zabil padající strom řidiče kamionu. V Braniborsku poblíž Berlína podle Deutsche Welle ve svých vozidlech zemřeli čtyři lidé.

Bouře Xavier přinesla na sever Německa prudké přeháňky, silný vítr a nízké teploty. Německá meteorologická služba (DWD) uvedla, že může dosáhnout rychlosti orkánu až 120 kilometrů za hodinu. V následujících dnech by do Německa měl začít proudit polární vzduch.

Další články

Komentáře

Zavřít reklamu