Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
vasenaroky.cz
Čtvrtek, 14. září 2017 (10:38) Jiří Šedý

Za zraněnou Achillovku 60 tisíc! Ale až u soudu

Příběh Romana K.

Za zraněnou Achillovku 60 tisíc! Ale až u soudu

Roman K. si platil úrazovou pojistku a když si při sportu poranil Achillovu šlachu, očekával vyplacení pojistného plnění. Pojišťovna mu jej však zamítla s absurdním zdůvodněním. Nakonec získal přes šedesát tisíc, na které měl nárok, ale až u soudu, kam případ dovedl právník společnosti Vaše nároky.cz.

Romanovi K. se při sálové kopané přihodil nepříjemný úraz. Poranil si Achillovu šlachu a musel podstoupit operaci. Dva dny byl hospitalizován v nemocnici a dalšího dva a půl měsíce se se zraněním léčil. „Platil jsem si poměrně drahou pojistku a doufal tak, že obdržím pojistné plnění, když už se mi tak nepříjemná věc přihodila. To jsem se ale spletl,“ popsal Roman K.

Když po ustálení svého zdravotního stavu oznámil úraz pojišťovně, byl nejprve pozván k posudkovému lékaři a následně mu bylo pojistné plnění zamítnuto. Pojišťovna argumentovala tím, že šlacha už byla poškozená a nejednalo se o úraz. „Je to hloupost, se šlachou jsem se nikdy předtím neléčil a ani v pooperační zprávě není o ničem takovém zmínka,“ vysvětluje Roman K.

Proti rozhodnutí pojišťovny se klient opakovaně odvolal, ale neuspěl. Obrátil se proto na právníka společnosti Vaše nároky.cz, která se zabývá pomocí poškozeným klientům pojišťoven. Právník se pokusil získat pro Romana K. peníze, na které měl nárok, domluvou s pojišťovnou. Ta ale nespolupracovala, případ proto převzal soud. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zraněného klienta, který tak získal více než šedesát tisíc korun. Ty by bez zapojení právníka ale pravděpodobně nikdy neviděl.

Případ Romana K. není ojedinělý. Jen společnost Vaše nároky.cz řeší každý měsíc zhruba dvacet podobných případů, kdy pojišťovny neoprávněně zamítají či krátí pojistné plnění svým klientům ve snaze ušetřit. Většina klientů totiž ještě stále nezná svá práva nebo není ochotna se za ně dostatečně prát.

 

O Vaše nároky.cz

Společnost Vaše nároky.cz zajišťuje finanční odškodnění, na které má občan nárok v případě, že se stal obětí nepoctivého či nekalého jednání obchodníků, zaměstnavatelů, institucí nebo státu. V rámci svých služeb bere na svá bedra veškeré soudní i advokátní náklady, přičemž provizi ve výši 5 až 25 procent si nárokuje pouze v případě pro klienta úspěšně vyřešeného sporu. Její pomoc je tedy dostupná všem občanům, kteří se díky ní mohou dovolávat svého nároku beze strachu z vysokých nákladů a zároveň také bez obav z časové a administrativní náročnosti.

Více na www.vasenaroky.cz.

Kontakt pro média:

Eva Jurčíková

eva.jurcikova@vasenaroky.cz, +420 724 710 993

Další články

Komentáře

Zavřít reklamu